Indie. Znaleźli diament wart miliony. Szukali go 15 lat

1 tydzień temu 1
ARTICLE AD

Indie. Znaleźli diament wart miliony. Szukali go 15 lat

Czterej górnicy dzierżawiący na spółkę działki w Indiach, by poszukiwać na nich klejnotów, znaleźli po 15 latach skarb. Nieoszlifowany diament o wadze ponad 8 karatów został wyceniony na 4 mln rupii. Kamień jest w depozycie i zostanie sprzedany na aukcji surowych kryształów 21 września.

Zdjęcie
Diament zostanie wystawiony na aukcji (zdj. ilustracyjne)

Reklama

Reklama

Reklama

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Czterech górników wykopało 8,22-karatowy diament w dystrykcie Panna w stanie Madhya Pradesh w Indiach. Agencja Press Trust of India (PTI) podała, że mężczyźni poszukiwali klejnotów od blisko 15 lat.

Skarb w wydzierżawionym gruncie

Ratanlal Prajapati wraz z trzema wspólnikami dokonał odkrycia na wydzierżawionej działce w wiosce Hirapur Tapariyan niedaleko miasta Panna, w regionie o tej samej nazwie, który słynie z wydobycia drogocennych minerałów. Prajapati podkreślał, że wraz z kolegami latami szukał skarbu w różnych kopalniach.

Reklama

Lokalni eksperci sądzą, że kamień może kosztować nawet 4 mln rupii, czyli około 210 tysięcy złotych. Sanjay Kumar Nishra, który przejął kamień w depozyt powiedział, że będzie wystawiony na aukcji na lokalnej giełdzie wraz z innymi klejnotami.

- Przez ostatnie 15 lat dzierżawiliśmy małe działki, ale nie znaleźliśmy żadnego diamentu. Od pół roku wydobywaliśmy na wynajętym terenie w Hirapur Tapariyan i byliśmy zaskoczeni, gdy znaleźliśmy kamień o wadze 8,22 karata - powiedział inny z górników, Raghuvir Prajapati.

Pieniądze pójdą na edukację dzieci

Raghuvir Prajapati zdradził, że pieniądze uzyskane ze sprzedaży kamienia przeznaczy na zapewnienie swoim dzieciom edukacji.

Urzędnicy mieli powiedzieć agencjom, że dochód ze sprzedaży surowych brylantów zostanie przekazany górnikom po odliczeniu kosztów i podatków.

Aukcja największego kamienia i 139 mniejszych odbędzie się 21 września.

Agencja PTI cytuje urzędników, którzy powiedzieli, że okręg Panna oddalony o ponad 380 km od stolicy stanu Bhopal, ma złoża diamentów o łącznej wartości szacowanej na 1,2 miliona karatów.

hlk/grz/Polsatnews.pl/"Hindustan Times"

Wideo
Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce.
Gwałtowne zjawiska pogodowe będą coraz częstsze. Problemem będą nawalne deszcze i okresy ekstremalnej suszy Newseria Biznes
Polsat News
Dowiedz się więcej na temat: diament

Reklama

Reklama

Czytaj cały artykuł