Wadim Tarasienko odchodzi z Abramczyk Polonii. Wcześniej wstępnie dogadał się z Jerzym Kanclerzem

1 tydzień temu 2
ARTICLE AD

Wadim Tarasienko nie będzie w przyszłym sezonie zawodnikiem Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Zawodnik poinformował o odejściu z klubu w komunikacie skierowanym we wtorek do kibiców.

Tarasienko dołączył do bydgoskiego zespołu przed sezonem 2021 i szybko stał się kluczowym żużlowcem Gryfów. Sezon 2021 zakończył ze średnią 2,219, będąc drugim najlepszym zawodnikiem Polonii i czwartym w całej eWinner I lidze.

Każdy zawodnik dąży do ciągłego rozwoju i osiągania jak najwyższych celów. Ja też należę do tych osób. Polonia Bydgoszcz to klub który pomógł mi osiągać sukcesy, a kierownictwo klubu jak i sam właściciel to ludzie, którzy zawsze pomogą i doradzą. Również Wy kibice dostarczaliście mnóstwo pozytywnej energii z trybun i poza nią, która dawała niesamowite wsparcie i chęć wygrywania wyścigów dla was. Dziękuję Wam za to – napisał na swojej stronie na Facebooku Tarasienko, po czym poinformował o odejściu z klubu.
Jednak, aby się rozwijać, trzeba iść do przodu i szukać nowych wyzwań. Mimo wstępnych rozmów i porozumień z klubem co do mojej przyszłości, postanowiłem obrać inna drogę dla mojej kariery sportowej… Dla mnie to jedna z najtrudniejszych decyzji jakie musiałem podjąć! – napisał 27-latek. Tarasienko prawdopodobnie będzie kontynuować karierę w PGE Ekstralidze. Według informacji Przeglądu Sportowego i Interii najbliżej mu do GKM Grudziądz, ale w grze są też Unia Leszno i zespół, który będzie beniaminkiem.

Zawiedziony zachowaniem Rosjanina jest prezes Jerzy Kanclerz, który w rozmowie z portalem WP SportoweFakty zdradził, że początkowo Tarasienko informował o zamiarach odejścia, ale 1 września – jak zapewnia właściciel klubu – zaakceptował warunki przedstawione przez bydgoszczan. W najbliższych dniach powinniśmy poznać nazwiska zawodników, którzy – w przeciwieństwie do Tarasienki – zostaną w Abramczyk Polonii.

Czytaj cały artykuł