Politechnika Bydgoska rozpoczyna współpracę z sanepidem. To szansa na rozwój kierunków okołomedycznych

1 tydzień temu 2
ARTICLE AD

Politechnika Bydgoska rozpoczyna współpracę z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Dziś (14 września) podpisano porozumienie dotyczące podjęcia wspólnych działań naukowych i dydaktycznych.

Jak przekazała uczelnia, Politechnika Bydgoska będzie zaangażowana w realizację projektów badawczych oraz opracowań tematycznych. – W tym celu pracownicy i studenci uczelni korzystać będą z laboratoriów Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Politechnika udostępni natomiast swoje zaplecze laboratoryjne i edukacyjne specjalistom z WSSE – wyjaśnia biuro prasowe PBŚ. Efektem porozumienia będzie także organizacja konferencji, sympozjów i wydarzeń edukacyjnych związanych z ochroną zdrowia.


CZYTAJ TAKŻE: Wiemy, w jakiej formie będą odbywać się zajęcia na Politechnice Bydgoskiej


Współpraca stwarza również szanse do rozwoju okołomedycznych kierunków studiów. Jednym z nich jest Inżynieria Farmaceutyczna, którą uruchamiamy od października – mówi prof. Marek Adamski, rektor politechniki. Ponadto, pracownicy akademiccy oraz studenci zyskają możliwość odbywania staży zawodowych i praktyk w bydgoskim sanepidzie.

Czytaj cały artykuł