Nowy obiekt wojskowy w regionie otwarty. Odbyły się ćwiczenia [ZDJĘCIA]

1 tydzień temu 2
ARTICLE AD

Obiekt do walki w bliskim kontakcie otworzyła we wtorek (14 września) w Łojewie 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej.

Obiekt otwarto we współpracy z 2 Pułkiem Inżynieryjnym w Inowrocławiu. – Pomieszczenia zostały zbudowane z bloków Hesco, które stosowane są m.in. do odgradzania baz wojskowych podczas misji zagranicznych – tłumaczy rzecznik brygady WOT por. Paweł Banasiak. Obiekt szkoleniowy budowany był przez niemal pół roku.

– Obiekt, tak zwany killing house, do szkolenia naszych żołnierzy będzie wykorzystywany do szkoleń rotacyjnych, podstawowych oraz wyrównawczych – mówi dowódca 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady WOT płk Krzysztof Stańczyk i dodaje: – Jest to zwiększenie możliwości potencjału szkoleniowego brygady. Planujemy na tym obiekcie również budowę strzelnicy małokalibrowej. 

We wtorek, odbył się dynamiczny pokaz aktywnej ochrony obiektu. W manewrach uczestniczyli zarówno wojskowi z WOT, jak i jednostek w Inowrocławiu. W pokazie wykorzystano m.in. śmigłowiec W-3 Sokół z 56 Bazy Lotniczej w Inowrocławiu. – Z tego obiektu będą mogły korzystać inne jednostki wojskowe – zapowiada płk Stańczyk.

Czytaj cały artykuł