Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Bydgoszczy. Uczestnicy wyruszą z trzech lokalizacji

1 tydzień temu 3
ARTICLE AD

9. edycja Marszu dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Bydgoszczy w niedzielę, 19 września. Uczestnicy chcą okazać poparcie dla ochrony życia ludzkiego i przywiązanie do rodziny, która jest trwałym związkiem jednej kobiety i jednego mężczyzny.

Wydarzenie rozpocznie się mszą świętą o godzinie 12:30 w Katedrze Bydgoskiej. Uczestnicy zostaną podzieleni na trzy grupy ze względu na ograniczenia pandemiczne. Ze Starego Rynku wyruszy pierwsza grupa (godz. 14:00), z ul. Przyrzecze – druga (godz. 14:10), a trzecia grupa wymaszeruje z ul. Grodzkiej przy Seminarium (godz. 14:20).

Zgrupowania będą przechodzić ul. Mostową, Gdańską i Al. Mickiewicza do placu Weyssenhoffa i przez al. Ossolińskich oraz ul. Szymanowskiego dojdą do Bazyliki św. Wincentego a' Paulo, gdzie odbędzie się piknik rodzinny. Przy Bazylice na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji, m.in. park rozrywki i alpaki. Wraz z przyjemnościami dla dzieci, od godziny 15:00 na scenie z okazji Festiwalu „Nowe Spojrzenie” wystąpi zespół Żuki.

Uczestnicy marszu będą szli przez ulice Bydgoszczy z hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Jest to związane z kampanią społeczną mającą na celu przeniesienie Dnia Ojca na 19 marca (uroczystość św. Józefa). – Przeniesienie Dnia Ojca na 19 marca nada temu świętu konkretną treść, ponieważ to właśnie św. Józef jest od wieków stawiany jako wzór ojcostwa, czemu wyraz dał papież Franciszek, ogłaszając rok 2021 rokiem świętego Józefa – mówią organizatorzy marszu.

Jak dodają, Dzień Ojca co roku jest obchodzony mniej hucznie niż Dzień Matki i bardzo często zapomina się o tym, jak ważny jest wpływ taty na wychowanie dzieci. – W dobie powszechnego kryzysu męskości należy szczególnie doceniać ojcostwo oraz przypominać jak ważna jest rola ojca w kształtowaniu życia rodzinnego i społecznego – zauważa Paweł Ozdoba, prezes Centrum życia i Rodziny.

Czytaj cały artykuł